hopkins

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 144

Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Nie 21:09, 30 Lip 2006    Temat postu: Lech przeszedł z piekła do nieba

W ostatnim meczu 1. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 3-2 (0-1). W 17. minucie Paweł Sobczak strzelił pierwszą bramkę dla gości z Płocka. Kilka minut po przerwie Jacek Dembiński miał szansę na wyrównującego gola, jednak wykonywany przez niego rzut karny obronił bramkarz Wisły Robert Gubiec. Niewykorzystana szansa zemściła się na Lechu już chwilę później - w 52. minucie Žarko Belada zdobył drugiego gola dla płocczan. Nadzieje gospodarzy przedłużył Marcin Wasilewski zdobywając bramkę w 73. minucie. Lechici wspomagani dopingiem miejscowych kibiców do końca meczu usilnie starali się strzelić kolejne gole. Zaowocowało to dwoma bramkami zdobytymi w samej końcówce - najpierw w 88. minucie do remisu doprowadził Piotr Reiss, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo dla Lecha zapewnił Marcin Zając.

30 lipca 2006, 19:00 - Poznań
Lech Poznań 3-2 Wisła Płock
Marcin Wasilewski 73, Piotr Reiss 88, Marcin Zając 90 - Paweł Sobczak 17, Žarko Belada 52

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 6. Marcin Wasilewski, 4. Dawid Kucharski, 19. Bartosz Bosacki, 22. Grzegorz Wojtkowiak - 11. Zbigniew Zakrzewski (57, 7. Marcin Zając), 13. Maciej Scherfchen (46, 8. Przemysław Pitry), 16. Rafał Murawski, 10. Jacek Dembiński, 17. Marcin Wachowicz (62, 5. Jakub Wilk) - 9. Piotr Reiss.

Wisła: 21. Robert Gubiec - 6. Dariusz Romuzga, 18. Žarko Belada, 3. Paweł Magdoń, 17. Marko Čolaković - 8. Vahan Gevorgyan (80, 2. Krzysztof Kazimierczak), 20. Patryk Rachwał, 27. Patrik Gedeon, 25. Lumír Sedláček (84, 5. Nebojša Živković) - 19. Paweł Sobczak, 9. Tomáš Došek (88, 15. Mitar Peković).

żółte kartki: Rachwał, Magdoń, Došek, Sedláček, Belada.

sędziował: Artur Szydłowski (Kraków).
widzów: 14000.

W 50. minucie Jacek Dembiński (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (Robert Gubiec obronił).

90minut.pl

Najważniejsze Live z Onet.pl:

1 min. - pierwszą połowę zaczynają piłkarze Wisły
17 min. - gol dla Wisły!!! cóż za gol Sobczaka - zaskakujący strzał sprzed linii pola karnego - piłka wpadła w krótki róg
20 min. - Lech rzucił się do odrabiania strat, ale Wisła świetnie gra w defensywnie
40 min. - Kotorowski wyszedł za pole karne - nie odbił piłki, ta trafiła na 20. metr do Sobczaka, który nieczysto uderzył w piłkę i nie trafił do pustej bramki
41 min. - co się dzieje w polu karnym Lecha!!! Dosek z prawej na piąty metr - tam pojawił się Geworgian i oddał potężny strzał - wyśmienita interwencja Kotorowskiego
45 min. - Wachowicz upadł w polu karnym Wisły, ale nie ma mowy o karnym
49 min. - karny dla Lecha!!! dyskusyjna decyzja arbitra - Wachowicz upadł w polu karnym i wywalczył rzut karny
50 min. - Dembiński - i nie ma gola!!!! Gubiec broni!!!rzut rożny dla Lecha
52 min. - Wisła zdobywa kolejną bramkę!!! Kotorowski wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Belady, a ten strzałem z 18 metrów umieścił piłkę w siatce
73 min. - Lech zdobywa kontaktową bramkę!!! piłkę w polu karnym dostał Wasilewski, przełożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem w długi róg zdobył gola dla "Kolejorza", piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmieniła tor lotu
78 min. - Lech przycisnął - Murawski z dystansu atomowy, podkręcony strzał minimalnie niecelnie
82 min. - Wilk upadł po polem karnym - nie było faulu
86 min. - znów Gubiec w roli głównej - wyśmienitym wyjściem z bramki wyłapał podanie Dembińskiego w pole karne
88 min. - Lech wyrównał!!!!! Reiss daje Lechowi remis, piłkę po długim podaniu z rzutu wolnego głową do Reissa skierował Wasilewski, a napastnik Lecha nie dał szans Gubcowi i z 5 metrów wpakował piłkę do siatki
90+3 min. - Lech prowadzi!!! Wilk świetnie dośrodkował z lewej strony - w polu karnym skiksował Colakovic i wystawił piłkę na szósty metr Zającowi, który wpakował ją go siatki