hopkins

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 144

Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Śro 21:53, 31 Maj 2006    Temat postu: Widzew w Orange Ekstraklasie

Widzew Łódź zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Klub z Łodzi zapewnił sobie awans dzięki wygranej 2-0 w meczu z Zawiszą Bydgoszcz. W obliczu wyników na innych stadionach łodzianie potrzebowali zwycięstwa u siebie z Zawiszą, do przerwy utrzymywał się jednak bezbramkowy remis. Najbliżej szczęścia był Jakub Wawrzyniak, który pod koniec pierwszej połowy egzekwował rzut karny. Jedenastkę obronił bramkarz gości Robert Mioduszewski. Dopiero w 51. minucie Piotr Stawarczyk zdobył pierwszą bramkę. Wynik ustalił w 90. minucie Wawrzyniak.

31 maja 2006, 19:00 - Łódź
Widzew Łódź 2-0 Zawisza Bydgoszcz (2)
Piotr Stawarczyk 51, Jakub Wawrzyniak 90

Widzew: 23. Ruslan Məcidov - 5. Artur Wyczałkowski, 19 Piotr Stawarczyk, 4. Bartłomiej Konieczny - 10. Kamil Kuzera (35, 6. Jarosław Białek), 2. Tomasz Michalski, 7. Sławomir Szeliga, 8. Bartosz Iwan (83, 26. Damian Świerblewski), 20. Jakub Wawrzyniak - 18 Bartłomiej Grzelak, 22. Zeal (45, 11. Rafał Pawlak).

Zawisza: 33. Robert Mioduszewski - 2. Krzysztof Michalski (63, 16. Vuk Sotirović), 4. Piotr Klepczarek, 17. Łukasz Tupalski, 11. Željko Mrvaljević - 22. Marcin Tarnowski, 19. Tomasz Bekas, 7. Arkadiusz Miklosik (78, 18. Boureïma Tiemtoré), 8. Aleksandar Atanacković (64, 23. Dariusz Cudny), 25. Damian Staniszewski - 10. Benjamin Imeh.

żółte kartki: Kuzera, Iwan, Stawarczyk - Staniszewski, Mioduszewski, Mrvaljević.

sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin).
widzów 9000.

W 43. minucie Jakub Wawrzyniak (Widzew) nie wykorzystał rzutu karnego (Robert Mioduszewski obronił).

90minut.pl

Witamy byłego mistrza Polski w Ekstraklasie. Wspomne tylko że Jakub Wawrzyniak w sezonie 2003/04 występował w barwach stargardzkiego klubu - Błękitni.